Komunikat ze strony:
Zakończyło się głosowanie w ramach Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki. W systemie zarejestrowano 2887 kart do głosowania, w tym 2515 kart elektronicznych i 372 karty tradycyjne. Ważnych kart do głosowania jest 2642, w tym 2290 ważnych kart elektronicznych i 352 karty tradycyjne. Łącznie 245 kart zostało odrzuconych w tym - 217 kart elektronicznych zostało nieuwzględnionych w głosowaniu ze względu na brak potwierdzenia głosu przez email. 28 kart zostało odrzuconych ze względu na błędy formalne(9 duplikatów, 18 błędnych numerów PESEL, 1 – brak danych zgłaszającego).

Szczegółowy protokół z podsumowania głosowania wraz ze zwycięskimi projektami znajduje się w załączonym pliku.

POBIERZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI GŁOSOWANIA >>

"Zaczytani" czyli biblioteka na świeżym powietrzu.

PROJEKT ZWYCIĘSKI
Głosów: 99
Kategoria: projekty małe Numer projektu: M09
Udostępnij:
Opis

Regały z książkami ustawione w miejscach publicznych, w parku i przy placach zabaw, w lokalizacjach najczęściej odwiedzanych przez ludzi szukających chwili wytchnienia i spokoju. Na lace zabaw przychodzą rodzice, dziadkowie z dziećmi, kiedy maluch się bawią, starsi mogą wykorzystać ten czas na lekturę. Regały mają być ogólnodostępne i dla wszystkich mieszkańców gminy, otwarte od godziny 9 do 18. 

Celem zadania jest promowanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy Aleksandrów Łódzki oraz umożliwienie mieszkańcom łatwiejszego dostępu do książek. Projekt ma na celu zachęcanie do czytania i sprawienie aby stało się ono modne i ciekawe. Czytający książkę Rodzic czy Babcia da wspaniały przykład dla młodszego pokolenia pokazując, że książka nie musi kojarzyć się tylko ze szkołą czy obowiązkową lekturą. Projekt przewidziany jest dla wszystkich mieszkańców gminy, bez wykluczania kogokolwiek.


Lokalizacja

Proponuję 5 lokalizacji regałów z książkami. 1. Park miejski przy siłowni. 2. Przy placu zabaw obok orlika na ul. Sikorkiego. 3. Przy placu zabaw w SP w Bełdowie. 4. Przy placu zabaw przy SP w Rąbieniu. 5. Przy placu zabaw w SP w Rudzie Bugaj.

Szacunkowy koszt realizacji

Zrobienie 5 regałów i ustawienie ich w 5 lokalizacjach.: 20000 zł
Suma : 20000 zł

Pobierz materiały

Pobierz plakat promujący projekt >>  

Zapisz plik PDF, wypełnij i wydrukuj. 

Inne projekty w tej kategorii