Komunikat ze strony:
Zakończyło się głosowanie w ramach Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki. W systemie zarejestrowano 2887 kart do głosowania, w tym 2515 kart elektronicznych i 372 karty tradycyjne. Ważnych kart do głosowania jest 2642, w tym 2290 ważnych kart elektronicznych i 352 karty tradycyjne. Łącznie 245 kart zostało odrzuconych w tym - 217 kart elektronicznych zostało nieuwzględnionych w głosowaniu ze względu na brak potwierdzenia głosu przez email. 28 kart zostało odrzuconych ze względu na błędy formalne(9 duplikatów, 18 błędnych numerów PESEL, 1 – brak danych zgłaszającego).

Szczegółowy protokół z podsumowania głosowania wraz ze zwycięskimi projektami znajduje się w załączonym pliku.

POBIERZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI GŁOSOWANIA >>
Cykliczny eko targ połączony z akcją

Cykliczny eko targ połączony z akcją "śniadanie na trawie"

Głosów: 225
Kategoria: projekty duże Numer projektu: D18
Udostępnij:
Opis

Eko targ i akcja "śniadanie pod chmurką" to wydarzenia skierowane do każdego mieszkańca naszej gminy. Absolutnie nie wyklucza uczestnictwa nikogo. Wydarzenie ma mieć miejsce w parku miejskim w każdą niedzielę od kwietnia do listopada w godzinach od 9,00 do 15,00. Na eko targu mają się wystawiać producenci - pasjonaci zdrowej żywności ( coś na wzór eko targu z off piotrkowskiej). Oprócz targu stworzone zostanie miasteczko food trucków, gdzie wszyscy Aleksandrowianie będą mogli włączyć się do akcji "śniadanie na trawie" i nauczyć się jak jeść smacznie i zdrowo.

Wszyscy chcemy żyć długo i szczęśliwie. Gmina Aleksandrów przoduje w zachęcaniu mieszkańców do zdrowego trybu życia, a bardzo ważnym aspektem w tej dziedzinie jest zdrowe odżywianie się. Dajmy więc sobie szansę na zdobycie naprawdę zdrowego ekologicznego jedzenia. Sprowadźmy do naszego miasta ludzi, których pasją jest wytwarzanie ekologicznej, czystej żywności. Nauczmy się jeść i gotować zdrowo. Eko targ połączmy z restauracją pod chmurką, którą stworzą zaproszone food trucki. Usiądźmy na trawie i wspólnie zjedzmy śniadanie. Eko targ ma być cyklicznym, cotygodniowym (niedzielnym) wydarzeniem organizowanym w parku w okresie od kwietnia do listopada. Wszyscy wiemy jak trudno w dzisiejszych czasach jest zdobyć zdrowe jedzenie bez chemii, ułatwmy to sobie zapraszając do naszego miasta wystawców z ekologiczną żywnością, zaprośmy kucharzy-wizjonerów niech pokażą nam, że można jeść smacznie i zdrowo, niech poprowadzą warsztaty kulinarne dla mieszkańców. Aleksandrów promuje sport i zdrowy styl życia, niech ten targ będzie kolejnym krokiem w tych działaniach. Nie wszyscy mają czas aby jeździć na eko targ do Łodzi, nie wszyscy mają dostęp do zdrowej żywności na wsiach, dlatego uważam, że ten projekt jest bardzo potrzebny całej społeczności naszej gminy. Da nam możliwość zadbania o zdrowie i dodatkowo spełni funkcję integracyjną naszej społeczności, bo co może połączyć bardziej niż wspólne zjedzenie śniadania w parku miejskim? Ten projekt nie jest pomysłem na podniesienie standardu życia dla jakiejś określonej grupy ludzi, jest pomysłem na wydarzenie, które ma służyć nam wszystkim bez żadnego wyjątku.


Lokalizacja


Szacunkowy koszt realizacji

Szacunkowy koszt realizacji: 150 000 zł

Pobierz materiały

Pobierz plakat promujący projekt >>  

Zapisz plik PDF, wypełnij i wydrukuj. 

Inne projekty w tej kategorii